Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Honney Mollie of  Kim's Dream 

 

Obrazek

 

Molinu si pořídil manžel, když si chtěl po chovu Německých krátkosrstých ohařů pořídit psa, se kterým by mohl chodit na klidné vycházky a nemusel ho neustále hlídat nebo vláčet na vodítku. A protože kdysi měl Německého ovčáka, který takový byl, chtěl plemeno ovčácké. Já jsem si ho zas chtěla půjčovat na tahání a také jsem chtěla zkusit cvičit agility, které se mi zalíbilo. Také jsme chtěli, aby bylo vhodné k dětem, protože se nám  narodil syn Vojta a byl snášenlivý k ostatním psům a zvířatům. Mně se líbil Belgický ovčák tervueren, ale ten se manželovi moc nelíbil, pak přišel časopis, kde byl na obálce Bílý švýcarský ovčák a ten se manželovi hned zalíbil. A po přečtení článku, který byl uvnitř časopisu, jsme se dověděli, že to je přesně ten pes, kterého hledáme. Na internetu jsme našli inzerát chovatelské stanice Of Kim´s Dream, kde měli právě štěňata a protože byli z Pardubic, což je kousek od nás, jeli jsme se tam podívat. I když jsme se jeli pouze seznámit s tímto plemenem a chtěli  počkat na další vrh, nakonec jsme neodolali a  jednu fenku si zamluvili.

 Honey Mollie of Kim´s Dream se narodila 1.1. 2004. Má hravou a absolutně nekonfliktní povahu a radši ustoupí, proto se dokázala během pár dní spřátelit s Axou, která na ni ze začátku vrčela a dávala najevo, ať ji nechá na pokoji. Molina ji ale tak dlouho provokovala a nosila hračky až pod čumák, až se Axa nechala přemluvit a teď si spolu dovedou hrát celé dny a Axa je šťastná, že ji má.

 Moliny nejoblíbenější hračka je tenisový míček, za kterým by dokázala běhat celý den a kvůli kterému by udělala cokoliv. A když máme zrovna na práci něco jiného, tak nám ho Molina strčí skoro do ruky, abychom ji ho hodili.

  

                                                        AGILITY

 

Obrazek

 

Když byl Molině asi rok, byli jsme se podívat na cvičáku v Sezemicích, kde cvičí agility, které jsem chtěla zkusit. Ale protože jsem byla těhotná, musel s ní začít cvičit a běhat manžel. Molinu to bavilo a tak asi po roční pauze jsme se na cvičák vrátili a já s ní mohla konečně začít také běhat. Sice nechodíme pravidelně a moc často, ale Molina se stále zlepšuje.

 

     TAHÁNÍ

  Molinu jsem si chtěla půjčovat i na tahání, ale protože nám moc nevyrostla(má  minimální  výšku  55 cm) a nemá tolik síly, tak ji jen občas zapřáhnu s Axou, aby se proběhla.

     DOGTREKKING

 

Obrazek

 

 Také jsem chtěla zkusit dogtreking, na který by se víc hodila Axa, ale kvůli její agresivitě jsem nechtěla riskovat, tak jsem začala trénovat s Molinou. Začali jsme chodit asi na 30 km výlety,ale protože Molina moc netahá a jde spíš vedle mně, věděla jsem, že delší trasy budou pro mně těžké.Ale protože jsem se nechala přemluvit od kamarádky Kristýny, která byla už na několika závodech na dogtekking Stezkou vlka, který měřil 90 km. Ale protože měl být dvouetapový s povinným bivakem, řekla jsem si, že to zkusíme. A tak jsme jeli na náš první dogtekkingový závod, který se konal 1.- 3. září 2006 v Jeseníkách. Start jsme měli 1. září v devět hodin a trasa začala prudkým stoupáním (v itineráři uvedeno jako nenáročné stoupání), kdy už po pár kilometrech jsem toho měla plný zuby. Když jsme vystoupali kolem Švýcárny na Praděd, tak to bylo trochu lepší, bylo to tam moc pěkné, dokonce se v mlze na chvíli objevilo sluníčko a aspoň na chvíli jsem zahlédla Petrovy kameny. Pak začalo nekonečné klesání do Karlova, kdy zrovna začala Molina  táhnout, tak jsem měla co dělat ji brzdit, aby se nám na těch kamenech něco nestalo. Za Karlovem jsme přehlédli jednu značku a odbočili jinam, a protože se už začínalo stmívat a pořadatelé mně už začali shánět, radši jsem se vrátila do Karlova a nechala se odvézt. Takže jsme nakonec za celý den ušli asi 30 km a měli toho plný zuby. Jinak se mi to ale moc líbilo, ale v příštím roce bych chtěla zkusit spíš midové závody nebo výlety.

           VÝSTAVY

 

Na první výstavě jsme byli, když bylo Molině 7 měsíců ve třídě dorostu, kdy získala Velmi nadějný 2, na druhé speciální výstavě v Praze, kde ve třídě mladých získala Vítěz třídy a CAC. Na další klubové výstavě ve třídě otevřené ji ale kvůli malé velikosti dala rozhodčí známku Dobrý a protože opravdu mezi dospělými fenami vypadá jako štěně, přestali jsme na výstavy jezdit.

 

Obrazek

 

  

                   
 

Náhledy fotografií ze složky Mollie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj...

(Kristýna + Tjabo (www.tjabo.estranky.cz), 2. 2. 2009 19:27)

Ahoj,
to jsem netušila že i vy už máte web :-). Jinak moc pěknej...a přejeme spoustu úspěchů, hlavně v agility.
Kristýna + Tjabo

jupíí

(petra, 22. 3. 2008 12:47)

já budu mít tay hehe

postoj

(Iveta, 23. 2. 2008 22:13)

jj na to sem se uz koukala,ale na jinejch fotkach meli psi jednu nohu vzadejc(zadni),tak me to zmatlo!:D:D:D sem dneska nemohla ,protoze sem zjistila ze adelka hara,tak abych vam tam s ni akorat nak nerozhodila psy...:D:D:D a muj email je:pribinacek@seznam.cz -tak mi kdyztak napiste.....

Iveta-cvičák

(Ilona, 23. 2. 2008 17:14)

Ahoj, k tomu postoji na výstavě: přečti si článek "Předvádíme psa" na stránkách klubu Bílých ovčáků. Mám na ně odkaz v oblíbených odkazech. S tím cvičákem se můžem domluvit, čekala jsem jestli nepřijdeš, ale lepší bude, když mi napíšeš e-mail. adresu a domluvíme se mailem.

cvicak

(Iveta, 21. 2. 2008 18:27)

V sobotu se příjdu s Adél(pejsek) podívat na cvičák....

výstavy

(Iveta, 19. 2. 2008 13:06)

a taky bych se chtěla zeptat na postoj psa na výstavě.....

cvicak

(Iveta, 19. 2. 2008 13:00)

z Dolních Ředic.....chtěla bych se svoji fenkou zkusit agility,ale moc mě neposlouchá....:D:D:D

Pro Ivetu

(Ilona, 10. 2. 2008 18:06)

Ahoj Iveto, to by bylo skvělý,kdyby k nám přibyl další bílý ovčák. Na cvičáku jsme my a ještě jeden dlouhosrstý pes. Odkaz mám nalevo v oblíbených odkazech. Letos budeme pořádat mistrovství Bílých švýcarských ovčáků, tak se můžeš přijet podívat. Jinak cvičíme v pondělí odpoledne a v sobotu od 10 hodin, tak můžeš přijet a domluvit se přímo tam. Odkud jsi?

S pozdravem Ilona.

CVIČÁK

(Iveta, 9. 2. 2008 11:40)

Ahojky chtela sem se zeptat jestli sou naky stranky na cvičák v sezemicích....chtěla bych tam chodit se svým pejskem-je to taky svycarskej ovcak...

Pozdrav od běloušků

(Radka, 29. 1. 2008 16:24)

Ahoj,

narazila jsem na vaše stránky spíše náhodou a mám velikou radost, že kousek od nás (relativně kousek) bydlí někdo, kdo má taky bělouška. A navíc někdo takhle akční. I já chtěla zkusit dogtrekking, ale pesan má lehkou dysplazii a tak pro nás také připadají do úvahy jen ty mini trasy.

Jestli budete mít zájem, mrkněte na www.sarrada.estranky.cz.

Srdečně zdraví
Radka a bělouši (a havarijní kočičák)