Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

 

 

Duben - Od února byla Bianca u Fredieho na připuštění a teď čekáme na narození malých morčátek.

2012

 

10.6. Dnes se vyklubali zbylí hadi, celkem jich je 13.

 

dsc_0727.jpg

 

 

dsc_0766.jpg

          

 9.6. - Ráno se nám začali líhnout háďata. Mezitím jsme si odskočili na Vysočinu pro slepice, které jsme měli zamluvené u chovatele. Je to kmen Vyandotek stříbrných černě lemovaných - 8 slepic a kohout. Jsou moc krásný a už  začínáme sbírat vajíčka. Navečer, kdy jsme přijeli, už byli vyklubaná 2 háďátka  a další už se chystali. Do konce dne se jich vylíhlo dohromady 7.

 

 

slepice.jpg

 

2.6. - S Molinou jsme se zúčastnili Speciálu bílých ovčáku v agility u nás na cvičáku v Sezemicích. Po minimálním tréninku na závody Molina běhala docela dobře: 1. běh s jedním odmítnutíma a jednou chybou, 2. běh s jednou chybou a 3. běh jsem ji bohužel.zkazila já, když jsem ji poslala na špatnou překážku. Ve Speciálu jsme skončili na 4. místě.

 

 

  dsc_0304.jpg    dsc_0325.jpg

 

18.5. -  Bereniku si odvezla chovatelka do chovatelské stanice Neon Star. V den odběru vážila 395 g.

 

dsc_0467.jpg

 

 

4.5. - Malé morčátko z vrhu B - Berenika má 2 týdny a už váží 288 g. S Biancou, pokud je hezky už chodí ven a pokud zrovna nevidí maminku, tak začne hlasitě pískat.

 

  dsc_0355.jpg   dsc_0460.jpg

 

 

20.4. -  Morče Bianca porodila jedno morčátko. Vypadá to, že to je samička, váží 129 g a je moc krásná.

 

dsc_9039.jpg

                            

 

15.4. -  Hadice Lucka snesla 19 vajec. Ty jsme dali do inkubátoru a uvidíme, jestli se nám podaří odchovat malá háďátka.

 

2.3. -  Druhé bílé myšce se narodil vrh myšátek. Vypadá to, že budou taky všechna jednobarevná hnědá.

 

 dsc_8194.jpg   dsc_8210x.jpg

 

 

 24.2. - Narodil se nám první vrh barevných myšek. Maminka je bílá myška s červenýma očima, tatínek strakatý černobílý myšák. Mláďata jsou jednobarevná různé odstíny hnědé.

11.2. -  Agáta se konečně asi po 4 týdenním půstu konečně trochu najedla, tak snad už bude všechno v pořádku a brzy se zotaví.

10.2. - Leguán Agáta podstoupila operaci kvůli zadržené snášce vajec. Vyjmuli jí asi 15 nedodělaných vajíček bez skořápky, která by normálně snést nemohla.

9.2. - Chovatelka Eva Hrůšová ( Neon-star) mi zapůjčila na krytí Bianky černého samečka anglického cresteda ( Valmont Cavia Bohemia ). Sabinu jsem dala na připuštění k našemu Mattymu, tak snad holky brzo zabřeznou, ať se můžem začít těšit na malá morčátka.

 

  dsc_7924.jpg   dsc_7934.jpg

Bianca a Valmont

 

 1.1. 2012 -  My jsme oslavili příchod Nového roku a Molinka oslavila své 8. narozeniny. I když to už je psí veterán, stále se chová jako malé štěně, hlavně když jde o nějakou hru nebo zábavu.

29.12. - Agátě se vánoční stromeček hned zalíbil. Když ho uviděla, chvíli se zarazila a koukala, co to je, ale pak se hned vydala k němu a za chvíli byla až na vrcholku. A vůbec se jí odtamtud nechtělo. Vždyť to je taky stromový ještěr!

 

 dsc_7322.jpg    dsc_7319.jpg

 

                    

26.12. - Do nového roku přeji všem hodně zdraví, spokojenosti a radosti hlavně s domácími mazlíčky.

 

pf-2012.jpg

 

24.12. -  Šťastné a veselé vánoce všem i domácím mazlíčkům.

 

 

vanocni-prani2.jpg

                           

18.12. - Z burzy jsem si přivezla 2 potkanice - Mášu a Sáru. Jsou skoro stejný, nejspíš z jednoho vrhu. Mají šedobílou barvu, mejspíš husky, Sára je trochu tmavší a každá má jinou lysinku. Jsou hrozně zvědavé a čilé.

 

 

 masa.jpg    sara.jpg

                       Máša                                                                 Sára

 

15.12. - Umřel nám křeček Sally. Měli jsme ho asi 2 roky, což je na křečka normální věk.

 

 dsc_6735.jpg   dsc_6761.jpg

                    

5.11. - Děda nám přivezl druhou slíbenou králici. Jmenuje se Barunka. Týden jsme ji měli zvlášť v kleci kvůli karanténě a přeléčení proti kokcidióze. Po týdnu jsme ji dali k druhé králici Natálce, ale ta se na ni hned vrhla a začala ji honit a kousat. Tak jsme museli přistoupit k fázi seznamování na neutrální půdě, kde to ani jedna nezná. Pustili jsme je v místnosti a nechali je, ať se seznámí. Natálka se hned rozkoukala a začala šmejdit a když narazila na Barunku a chtěla si ji očichat, tak ta hned začala utíkat a dupat a radši se někam schovala. Další dny se už odvážila se i víc přiblížit, ale je to ještě takový strašpytel. Natálka je naopak nebojácná, nechá se hladit, chovat a už si i zvyká na postroj a vodítko.

 

 

 dsc_6768.jpg    dsc_6776.jpg

 

 

3.11. - Opustil nás navždy náš psí kamarád Dongo. Jeho zdravotní stav se prudce zhoršil, začal mít bolesti, tak jsme se rozhodli ukončit jeho trápení. V září mu bylo 16 let, což je pěkný věk a dál bude žít už jen v našich vzpomínkách.

 17.10. - Králice Natálka je už v pořádku, tak snad to  vydrží. Začala hodně jíst, rychle přibírat a elánu má taky dost. Začala i vyskakovat z ohrádky, do které ji pouštíme se proběhnout, kterou nepřeskočí ani Ferda. Třeba z ní bude dobrý skokan. Akorát Ferda je z ní vedle. Chce se k ní pořád dostat, z čistotného králíka, který chodil jenom na záchodek se stal králík, který dělá bobky všude, nejvíc v blízkosti Natálčiny ohrádky. Už máme dohodnutou ještě jednu králici, kterou ale nejdřív přeléčíme na kokcidiózu, než ji přivezem domů.

15.10. - Na cvičáku v Sezemicích jsme měli klubové závody. S Molinou jsme doběhly jako čtvrtý s jednou chybou a jedním odmítnuím, což byl pro nás úspěch, jelikož jsme se nediskly a běh jsme doběhly.

Pár fotek ze závodů:

 

 1.10. - S Biancou jsme se poprvé zúčastnili výstavy morčat v Pardubicích. Přihlásila jsem ji hlavně kvůli registraci, aby mohla být chovná. Bianca obdržela 95 bodů, čímž získala 1. kartičku čekatelství šampióna. Dále se umístila na 2. místě jako nejlepší Americký crested. Takže jsme si z první výstavy odvezli diplom, medaili a kokardu a také něco dobrého pro Biancu. Nakonec mi ji zaregistrovali pod číslem 0586/11. Výstava byla pěkná a pro nás i úspěšná, teď už jenom sehnat Biance nějakého pěkného samečka a koncem zimy by jsme ji chtěli nechat připustit.

 

 24.9. -  Králička Natálka nám po pár dnech onemocněla kokcidiózou. Přestala žrát, hýbat se a začla hubnout. Protože z příznaků bylo zřejmé, že jde o kokcidiózu, což je pro malá králičata po odstavu běžné, ihned jsem nasadila léky, které jsem ji dávala nejdříve do vody, ale protože vodu skoro nepila, začala jsem ji je dávat stříkačkou přímo do pusy. Během pár dnů zhubla z 533 g na 394g a už to vypadalo, že to ani nepřežije. Po třech dávkách léku Suflacox se má dát dva dny pauza a pokračovat zase tři dny. Po dvoudenní pauze a podání další dávky léku začala Natálka žrát i směs a nejvíc ji chutnali ovesné vločky. Do té doby akorát trochu žužlala seno, jinak nic. Bylo vidět, že se ji ulevilo a začala se i hýbat. Po podání poslední dávky léku už vypadala skoro zdravě, vrátila se jí chuť k jídlu a začala pomalu přibírat. Tak snad už bude v pořádku, aby si s ní mohl Vojta začít zase hrát.

 

 .

dsc_4967.jpg

                               

23.9. - Náš nejstarší pes Dongo oslavil 16. narozeniny. Sice už na tom není zdravotně nejlépe, ale doufám, že tu s námi ještě nějaký čas pobude.

 

dsc_6207.jpg  dsc_6228.jpg

 

18.9. - Vojta dostal od dědy samičku zakrslého beránka. Je černobílá jako náš Ferda, kterému se hned zalíbila a snaží se k ní pořád dostat. Zatím je menší než naše morčata, ale nechá se chovat a hladit. Vojta by ji chtěl naučit skákat přes překážky a závodit s ní. Ale prý si musím taky pořídit samičku, aby jsme mohli závodit spolu. Vojta ji dal jméno Natálka.

 

 

 17.9. - Se cvičákem jsme byli na Dožínkách v Hradci Králové předvádět agility.

 

 

   dsc_5361.jpg    dsc_5362.jpg

 

17.9. - Poslední sameček Adrián je už také u svých nových majitelů.

                       

 

dsc_5356.jpg

 

5.9. - Dnes odjel Alf do nového domova v Praze. Vážil 358 g.

                                                                                           

 

 

dsc_5341.jpg

 

30.8. -  Adélka odjela s novými majiteli do nového domova. Vážila 271 g.

 

 

dsc_5322.jpg

 

 28.8. - Dnes si přijeli noví majitelé pro Amíra. Amír bude žít jako mazlíček v Praze. Při převzetí vážil 312 g.

                                      

 

dsc_5351.jpg

 

 24.8. - Dnes jsem předala první morčátko z vrhu A - Amálku nové majitelce. Amálka vážila už 271 g a ostatní nejsou moc pozadu. Dnes jim jsou přesně 4 týdny a všichni váží okolo 250 g.

 

12.8. - Morčátka nám krásně rostou, největší je Amálka, nejmenší Adrián, rozdíl mezi nimi je 50 g, takže jsou poměrně vyrovnaní.

 

27. 7. - Konečně jsme se dočkali narození morčátek od Biancy. Narodilo se jich 5. Jsou to všichni Američtí crestedi, 4 červený, 1 černý. Vypadá to, že to jsou 3 kluci a 2 holky. Narození morčat bylo velké překvapení. Jednak kvůli tomu, že jich je 5, ale hlavně kvůli červené barvě. Bianca má samé černé předky, Matty zase bílé nebo krémové. Ale všechny jsou nádherní.

 

dsc_4650.jpg

 

 

dsc_4657.jpg

 

 

 25. 7. - Jako poslední z vrhu Sabinky odešla Rozárka.

 

dsc_4328.jpg  dsc_4629.jpg

 

                                    

dsc_4346.jpg

 

19. 7. jsem odvezla Šmudlinku a Zrzečku nové majitelce. Holky budou spolu, tak jim aspoň nebude smutno.

 

dsc_4337.jpg

 

 

 dsc_4382.jpg

 

16. 7. jsme poprvé pustili ven leguánku Agátu. Několikátý den se dobývala ven z terárka, tak jsme ji, i když ještě není úplně ochočená, zkusili pustit ven. Moc se nerozmýšlela a hned si to vzala přes nás nejdřív na psací stůl a odtud na okno, odkud se dívala ven. Asi ji lákalo ven sluníčko.

 

dsc_4364.jpg

                       

 

dsc_4325.jpg

                              

 

 Dne 16.7. jsem předala našeho morčecího kluka novým majitelům. V den předání vážil 260 g. V novém domově na něho čeká další morčecí kamarád, který je jen o pár dní starší než on, tak snad si budou spolu rozumět.

                                

 

dsc_4309.jpg

 

 26.6. Navštívili jsme výstavu chovatelských potřeb Propet spojenou s výstavami psů, koček, potkanů, králíků, koní a hospodářských zvířat. Součástí programu byly i ukázky Králičí hop, práce s koňmi atd. Výstavy se konaly celý víkend v Brně na výstavišti. Moc se nám to líbilo, ani jsme nevěděli, kam se jít dřív podívat.

 

 

morcatka2.jpg

 

Tak jsme se konečně dočkali prvního vrhu morčat. Sabinka porodila 22.6. 2011 4 morčátka. Jsou to 3 samičky a 1 sameček. Více o vrhu v sekci morčata - odchovy.

Ještě by měla porodit Bianca, na porod netrpělivě čekáme každý den.

                                       

Tak freťata bohužel nebudou. Daisy měla problémy s porodem, na veterině ji udělali císařský řez, čím zachránili dvě mláďata, která ale druhý den umřela. Daisinu museli rovnou i vykastrovat, takže se malých freťátek asi jen tak nedočkáme.